Форма входу

Пошук

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Найперспективніше впливає на студента...
Всього відповідей: 91
Середа, 22.01.2025, 07:03
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Маслівський аграрний технікум

Історія та сучасність технікуму

 МАСЛІВСЬКИЙ 
АГРАРНИЙ ТЕХНІКУМ

ІМЕНІ ПРОКОПА
 ХОМИЧА ГАРКАВОГО

Білоцерківського національного

аграрного університету

 

Рік
заснування – 1920 р.

Директор
технікуму 

Долинюк Галина Василівна

 

Технікум веде підготовку молодших спеціалістів з 5 спеціальностей:

  * „Виробництво
і переробка продукції рослинництва”;

  * „Виробництво
і переробка продукції тваринництва”;

  * Організація
і технологія ведення фермерського господарства
;

  * Організація виробництва;

  * Фінанси і кредит;

   З 1921 року розпочав свою діяльність Маслівський інститут селекції і насінництва ім. К. А. Тімірязєва, який функціонував 16 років і випустив близько 500 селекціонерів-насіннярів вищої кваліфікації (всього було 13 випусків). Після закриття інституту частина студентів продовжила навчання в Харківському, а  решта – в Одеському сільськогосподарському інституті. З 1937 по 1941 рік в с. Маслівка продовжував вести підготовку фахівців сільськогосподарський технікум, який відновив свою діяльність в 1946 році.

   В 1972 році було організовано радгосп-технікум, який утворився на базі сільськогосподарського технікуму та колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС.

   В 2000 році радгосп-технікум було перейменовано у Маслівський державний аграрний технікум, а в 2005 році – в державний вищий навчальний заклад „Маслівський державний аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого”. У 2010 - "Маслівський аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого БНАУ (Білоцерківського національного аграрного університету)"

   Ім'я видатного вченого-селекціонера академіка Прокопа Хомича Гаркавого було присвоєно у 1987 р.

   Навчальний заклад почав функціонувати на базі селянської гімназії в колишньому маєтку поміщика Трічеля, який зберіг від руйнації священик Іов Яровий. Видатним організатором і першим директором цього єдиного в країні спеціалізованого інституту з підготовки фахівців селекціонерів, насіннярів, спеціалістів вищої кваліфікації з насінництва і контрольно-насінницької справи був Василь Іванович Іванов. 

 

В.І. Іванов   

Колишня
будівля Маслівського інституту селекції і       

насінництва ім. К.А. Тімірязєва

   Він фактично все розпочав з нуля . Не було приміщень, обладнання, меблів, а головне викладачів, професорів необхідної кваліфікації за винятком декількох осіб із числа викладачів гімназії ( І.І.Троцький - ботаніка, брати Козловські- математика, фізика, хімія).

   Доводилось все роботи одночасно: укомплектовувати професорсько-викладацький колектив, пристосовувати приміщення для занять, виготовляти необхідні меблі і навчальні посібники, оснащувати кафедри і лабораторії обладнанням згідно з їх  напрямком діяльності, шукати і пристосовувати житло для викладачів, визначати напрямок розвитку інституту і розробляти програми його роботи та багато-багато іншого. Потрібно було вирішувати проблеми фінансування житла для студентів, організації набору абітурієнтів, забезпечення навчальними посібниками . Все це було зроблено і інститут почав свою діяльність через рік(1921-1922рр.).




  За 89 років своєї діяльності навчальний заклад підготував більше 12,5 тисячі фахівців, які продовжують справу попередніх поколінь і є гордістю навчального закладу. Зокрема в Миронівському інституті пшениці працює більше 60 випускників технікуму, із них двоє отримали вчений ступінь кандидата с/г наук. Це Коломієць Л.А. випускниця агровідділення 1967 року, яка пройшла шлях від лаборанта до завідувачки лабораторії екологічної селекції, нагороджена срібною медаллю ВДНГ та Почесними грамотами Кабміну та Академії наук України. 
   Захистила кандидатську дисертацію також Куреня (Майданник) Катерина Миколаївна, випускниця 1947р., а з 1962р. – старший науковий співробітник МІП. Приймала безпосередньо участь у створенні таких сортів: Миронівська 808, Миронівська 264, Ювілейна, Іллічівка, а також є співавтором  ще семи сортів озимої та ярої пшениці, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора, нагороджена срібними та бронзовими медалями ВДНГ колишнього Союзу та України. 
  Гордістю навчального закладу є А.П.Ведмідь, випускниця 1957 року, Герой Соціалістичної Праці, кавалер ордена "Знак Пошани” та ордена Леніна, яка чверть віку очолювала  СВК "Агрофірма Зоря” в с.Саливінки Васильківського району. 
  В нашому районі займають керівні посади та очолюють виробничі підрозділи близько 50 колишніх випускників технікуму.