МАСЛІВСЬКИЙ
АГРАРНИЙ ТЕХНІКУМ
ІМЕНІ ПРОКОПА
ХОМИЧА ГАРКАВОГО
Білоцерківського національного аграрного університету
Рік
заснування – 1920 р.
Директор
технікуму
Долинюк Галина Василівна
Технікум веде підготовку молодших спеціалістів з 5 спеціальностей:
* „Виробництво
і переробка продукції рослинництва”;
* „Виробництво
і переробка продукції тваринництва”;
* „Організація
і технологія ведення фермерського господарства”;
* „Організація виробництва”;
* „Фінанси і кредит”;
З 1921 року розпочав свою діяльність Маслівський інститут селекції і насінництва ім. К. А. Тімірязєва, який функціонував 16 років і випустив близько 500 селекціонерів-насіннярів вищої кваліфікації (всього було 13 випусків). Після закриття інституту частина студентів продовжила навчання в Харківському, а решта – в Одеському сільськогосподарському інституті. З 1937 по 1941 рік в с. Маслівка продовжував вести підготовку фахівців сільськогосподарський технікум, який відновив свою діяльність в 1946 році.
В 1972 році було організовано радгосп-технікум, який утворився на базі сільськогосподарського технікуму та колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС.
В 2000 році радгосп-технікум було перейменовано у Маслівський державний аграрний технікум, а в 2005 році – в державний вищий навчальний заклад „Маслівський державний аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого”. У 2010 - "Маслівський аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого БНАУ (Білоцерківського національного аграрного університету)"
Ім'я видатного вченого-селекціонера академіка Прокопа Хомича Гаркавого було присвоєно у 1987 р.
Навчальний заклад почав функціонувати на базі селянської гімназії в колишньому маєтку поміщика Трічеля, який зберіг від руйнації священик Іов Яровий. Видатним організатором і першим директором цього єдиного в країні спеціалізованого інституту з підготовки фахівців селекціонерів, насіннярів, спеціалістів вищої кваліфікації з насінництва і контрольно-насінницької справи був Василь Іванович Іванов.
В.І. Іванов
Колишня
будівля Маслівського інституту селекції і
насінництва ім. К.А. Тімірязєва
Він фактично все розпочав з нуля . Не було приміщень, обладнання, меблів, а головне викладачів, професорів необхідної кваліфікації за винятком декількох осіб із числа викладачів гімназії ( І.І.Троцький - ботаніка, брати Козловські- математика, фізика, хімія).
Доводилось все роботи одночасно: укомплектовувати професорсько-викладацький колектив, пристосовувати приміщення для занять, виготовляти необхідні меблі і навчальні посібники, оснащувати кафедри і лабораторії обладнанням згідно з їх напрямком діяльності, шукати і пристосовувати житло для викладачів, визначати напрямок розвитку інституту і розробляти програми його роботи та багато-багато іншого. Потрібно було вирішувати проблеми фінансування житла для студентів, організації набору абітурієнтів, забезпечення навчальними посібниками . Все це було зроблено і інститут почав свою діяльність через рік(1921-1922рр.).